sobota 9. dubna 2011

Kravské mléko

"Kravské mléko a produkty z něj hrají jednu z nejpodstatnějších rolí lidského jídelníčku."

Nejpodstatnější chápu jako jednu z nejdůležitějších. Není tohle naprostá pitomost.

Jak může mateřské mléko jiného živočišného druhu, hrát jednu z hlavních rolí lidského jídelníčku. Ano, kravské mléko je mateřské mléko jako kteréhokoliv jiného savce. Proto, aby měla kráva mléko musí mít dítě, v jejím případě telátko. Proto, aby její mateřské mléko bylo pro lidi, matkám se odebírají jejich děti.

Pili by lidé mateřské mléko feny? Kradli by lidé fenám děti, aby pro ně určené mateřské mléko brali sami pro sebe? Tak proč lidé pijí kravské mateřské mléko? Proč krávám kradou děti, aby mohli krávám brát jejich mateřské mléko?

Není pitomost tvrdit, že kravské mateřské mléko je důležitou součástí jídelníčku dospělých lidí? Protože je kravské mateřské mléko, je přeci určené pro kojence - pro telátka. Určitě by každému dospělému člověku přišlo absurdní, aby sál v dospělosti mateřské mléko od své vlastní lidské mámy? Ale to, že pije kravské mateřské mléko a konzumuje produkty z něj v dospělosti, na tom takovému člověku nepřijde nic divného, ba naopak spíš je to pro takového člověka naprosto normální.


Kdyby bylo kravské mateřské mléko jednou z podstatných součástí lidského jídelníčku, nedovedu si představit, jak v dávných dobách sběru a lovu, tehdejší lidé sháněli kravské mateřské mléko. Snad někdo nechce tvrdit, že v těchto dobách lidé běhali za divokou krávou se zkrouceným listem nebo kusem kůže, aby jim dala svoje mateřské mléko, protože ho potřebují pro vápník. Být tohle pravda, asi už by jsme se v těchto dobách rozpadli z nedostatku vápníku.

Vápník se nachází v brokolici, tmavě listové zelenině (kadeřávek, kapusta, čínské zelí, zelí,..), mandlích, sezamových semínkách, pomerančích, fících, luštěninách, obilovinách, ... a dnes již existují i obohacená rostlinná mléka o vápník. Tak proč krávy ponechávat v otroctví? Jejich mléko je pro jejich děti, a člověk se bez něho obejde.

Žádné komentáře:

Okomentovat